E Ticaret Desteği

WordPress Site Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Var olan web sitenizi wordpress’de hem yedek almak için hemde sitenize belirli sebeplerden dolayı bulaşan virüs vb gibi durumlarda backup(geri yükleme) almak isteriz. Bu durumda var olan sitemizdeki bilgilerin hiç birimiz kaybetmek istemeyiz. Bunun önüne geçmek için WordPress geliştiriciler tarafından eklenti ekleyerek yedekleme yapmanızı sağlıyor. Farklı geliştiriciler tarafından yazılan bu eklentilerden bizim önerdiğimiz ve kullandığımız All in One WP Migration eklentisini tercih edebilirsiniz. Linke tıklayarak bu eklentiye ulaşabilirsiniz.

Adım 1 :

İlk olarak yeni sunucunuz da bir wordpress kurulumu gerçekleştirdikten sonra All in One WP Migration eklentisini WordPress admin panelinden sol kısımda bulunan Eklentiler kısımından eklememiz gerekiyor.

allinonewpmigration

 

Adım 2 :

İndirdiğimiz eklentiyi aktifleştirmemiz gerekiyor.

Adım 3 :

Etkinleştirdikten sonra sol kısımda genelde aşağıya eklenen All in One WP Migration’a basarak dışa aktar seçeneğini seçerek Dosya (File) kısmına basıyoruz ve böylece bilgisayarımıza .wpress uzantılı tek dosya inmiş oluyor.

all in one wp migration

Adım 4 :

Bu kısımda yeni kurmuş olduğumuz wordpress panelimize tekrardan All in One WP Migration eklentisini kurarak içe aktar seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Daha sonra indirdiğiniz .wpress uzantılı dosyayı içe aktar seçeneğiyle yüklemiş olmaktayız.

all in one wp migrationBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir