E Ticaret Desteği

Sanal Pos Nedir ve Nasıl Sahip Olunur ?

Günümüz’de e-ticaretin çok fazla kullanıldığı bir zamandan geçiyoruz. Buna bağlı olarak e-ticarette yapılan alışverişin ne kadar güvenli olup olmadığnı bilmeyerek, belkide en iyi firmalara karşı bile bi güvensizlik faktörü olmuş oluyordu. Sanal POS’da normal alışveriş yaptığımız’da kullanılan POS’un tamamen sanal halidir. Burada’ki sanal pos kullanımında bilgilerin tamamen bankada kalması ve kimseye paylaşılmamasıdır. Bunun yanı sıra alışverişin bankayla ilgili olan kısmını onay aşamasıdır. Bilgiler girildiği zaman banka tarafından onay işlemidir aslında.

 

nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri gibi

 

Sanal POS Almak İçin Ne Gerekir ? :

Sanal Pos sahibi olmak için ülkemizdeki bankalardan veya BDDK tarafından onaylı ödeme kuruluşlarından başvuruda bulunarak Sanal Pos alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte var olan e-ticaret siteniz belirli sözleşmeler ve prosedürlerin olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse Üyelik Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmeleri, İade ve İptal Prosedürleri gibi e-ticaret’te bulunması gerek prosedür ve sözleşmeler yer almaktadır.

Tabiki bununla sınırla kalmayıp belirli resmi evraklarında içinde bulunduğu evrakların tam eksiksiz olması gerekir. Bunlardan nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri gibi evraklar istenir.

Son aşamalardan bir tanesi olan banka tarafından onay aşamasında, onay almışsanız geriye  Sanal Pos modülünü e-ticaret sitenize entegre etmek kalıyor. Entegre doğru bir şekilde gerçekleştiği takdirde internet siteniz üzerinden parasal akış işlemi doğru ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Sanal POS Kullanım Hizmeti Sağlayan Firmalar :

  • Iyzico,
  • HepsiPay,
  • PayU,
  • iPara,
  • PayNet,
  • TürkPOS

Yukarıda belirtilen Sanal Pos hizmet sağlıyıcaları tarafından e-ticaret internet siteniz üzerinden ödeme almaya başlamış bulunursunuz.

Sanal Pos hizmeti veren firmaları tercih ettiğiniz takdirde her hizmet sağlayıcısının ayrı komisyon yüzdeleri vardır. Bu hizmeti e-ticaret site sahiplerine sağlayarak kendi komisyonunu kazanarak kazanç elde etmiş oluyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir