E Ticaret Desteği

Windows 7 Tamamen Desteği Kesilecek

İşletim sistemi olarak soru aldığınız zaman aklınıza ilk her zaman Microsoft gelir diye tahmin ediyoruz. Windows 7 de aklımızda ve kalbimizde ayrı bir yer edinmiş durumda. Windows 7 çok uzun zaman ve dünya genelinde çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olmayı başarmıştı. Dünaynın %42.8 ini ele aldığımız’da oldukça büyük bir topluluğun bu işletim sistemini kullanıyor demekteyiz. Tabii bu dönem Windows 10 çıkana kadar geçerliydi. Windows 7 ile çok iyi işler başaran Microsoft firması her zamanki gibi Windows 10 ile’de  büyük işler başarmış durumda.

 

windows7-windows10

 

Windows 7’nin eski olmasına rağmen günümüzde kullanımı çok fazla. Buna oranla Windows 10 işletim sistemi’de 7’yle yarışacak durumda hatta liderliği kapmış durumda. Microsoft artık her kullanıcısının yeni ve ileriye dönük olan Windows 10 işletim sisteminin kullanmasını istiyor. Windows 7’den sonra birçok özellikle beraberinde gelen Windows 8 güzel bir farklı arayüzle karşılamıştı bizi. Windows 8 uzun vadede kullanıcıları pek memnun etmediği için Windows 10’la yeni ve daha güzel bir arayüzle karşımıza geldi.

Windows 7’nin devri tamamen bitiyor. Microsoft Windows 7 ile olan tüm desteğini çekeceğini kullanıcılarının’da Windows 10′ a geçmesini belirtti. Windows 7’de işletim sistemi ile alakalı problemler yaşadığımız zaman çözmek çok zaman almıyordu. Çünkü destek anlamında Microsoft elinden gelen en iyisini kullanıcılarına sunuyordu. Bu anlamda Windows 7’nin desteği olmadığından dolayı kullanıcıların Windows 10’a geçmek için belirli vakitleri kaldığını belirtmek isteriz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir