E Ticaret Desteği

WordPress’de İşinize Yarayacak 7 WordPress Eklentisi

WordPress Eklentileri Nelerdir ?

WordPress’de herşeyi en kolaya çekmek için eklentiler kısmını sık sık kullandığımız zamanlar mevcut. En kullanışlı tavsiye edilebilir 7 WordPress eklentisi optimizasyonu en iyi 7 eklenti.

SSL etkinleştirme her sitenin gerek duyduğu, güven faktörü açısından yapılması gereken mutlak bi eklentidir. Bu eklentiyle sitenizde veri akışı daha güvenli hale gelip verilerinizi algoritmik şifreleme yöntemiyle bilgilerinizi muhafaza etmektedir. SSL’in de birden çok SSL çeşitleri vardır. EV SSL, OV SSL, DV SSL gibi bu SSL çeşitleri nelerdir ve kimler kullanması gerekir bir başka yazımızda buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Eğer’ki SSL sertifikası etkinleştirmeyi bilmiyorsanız’da C-Panel’den SSL nasıl etkinleştirilir buraya tıklayarak yazımıza bakabilirsiniz.

wordpress-eklenti

WordPress’de Gerek Duyulan 7 Worpress Eklentisi :

Really Simple SSL Eklentisi :

WordPress üzerinden SSL etkinlişterme işlemini gerçekleştirir Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra SSL’in çalışması için etkinleştirmeyi unutmayın.  Really Simple SSL eklentisi buraya tıklayarak kurma işlemlerine başlayabilirisiniz.

All in One SEO Eklentisi :

En uygun SEO’yu otomatik hale getirmek ve kullanılabilir işe yarayacak özellikler barındırarak Google’da optimizasyon’da en iyi hale getirmek için kullanılan eklentilerden biridir. Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra All in One kurulum işlemleri gibi ayarları için etkinleştirmeyi unutmayın. All in One SEO eklentisini buraya tıklayarak kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

Contact Form 7 Eklentisi :

WordPress sitenizde İletişim Formunu oluşturur. Sizi çoğu kod’dan kurtarır. Öğrenmesi ve arayüzü oldukça kolaydır. Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra Contact Form 7’nin çalışması için etkinleştirmeyi unutmayın. Contact 7 Form eklentisini buraya tıklayarak kurma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Wp Mail SMTP Eklentisi :

Mail yönlendirmesi olarak iş gören bu eklenti iletişim sayfalarında, randevu formlarında, mail atma işlemi gerçekleştirilecek yerlerde kullanılır.  Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra Wp Mail SMTP’nin çalışması için etkinliştirmeyi unutmayın. Wp Mail SMTP eklentisini buraya tıklayarak kurma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Smush Image Compression and Optimization Eklentisi :

Eğer bir blog sayfanız mevcutsa işinize çok yarayacak eklentilerden biri. WordPress üzerinden sitenize fotoğraf yüklediğiniz’de optimizasyonu sitenize göre yapıp gerektiği yerlerde boyutlandırıyor. Bu sayede web siteniz daha hızlı çalışmakla beraber aynı zamanda daha hızlı yüklenmiş oluyor. Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra Smush Image Compression and Optimization’nun çalışması için etkinleştirmeyi unutmayın.

Smush Image Compression and Optimization eklentisini buraya tıklayarak kurma işlemlerine başlyabilirsiniz.

OneSignal – Web Push Notifications Eklentisi :

Web Siteniz’de paylaştığınız içeriklerin kullanıcılara daha hızlı ulaştırmak için bildirim yollamamız gerekiyor. Bu eklenti paylaşım yapıldığında bildirimleri açık hale getirmişse anlık olarak tarayıcıda bildirim olarak paylaştığınız haberin başlığı gibi bildirimin içinde bulunuyor.  Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra OneSignal – Web Push Notifications’ın çalışması için etkinleştirmeyi unutmayın. OneSignal – Web Push Notifications eklentisini buraya tıklayarak kurma işlemine başlayabilirsiniz.

404 to 301 Eklentisi :

Sitenizin Google tarafından yukarı çıkmasını’da sağlayan bu eklenti siteniz’de bozuk veya hatalı sayfaları otomatik bir şekilde anasayfa’ya yönlendirir. Sizin fark etmedğiniz içerik sayfalarında (linkleri) bozukluklar meydana geldiği takdir’de bu eklenti otomatik anasayfa’ya yöneldirerek kullanıcının sitede kalmasını sağlıyor.  Bu eklentiyi WordPress admin panel kısmından sol tarafta bulunan Eklentiler kısmında Yeni ekle‘ye basarak sağ kısımda aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Kurduktan sonra 404 to 301 çalışması için etkinleştirmeyi unutmayın. 404 to 301 eklentisini buraya tıklayarak kurma işlemine başlayabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir