E Ticaret Desteği

Sosyal Medya Nasıl Yönetilir ?

Sosyal Medya Hesaplarını Hangi Aracı Programlarla Yönetebiliriz ?

Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi beraberinde birçok sosyal medya ağlarını’da getiriyor. Sosyal medya kullanıcıları toplamda 1 milyara aşkın kullanıcı sayısının olduğunu söylemek mümkün. Rakamlara bakılacak olursa sosyal medya programlarını yönetecek aracı araçlara’da ihtiyaç duyulmaktadır. Sosyal medya’yı sadece bireysel kullanıcı olarak düşünmemek gerekir. Çok büyük kurumsal firmalar’da bu sosyal medya ağlarında aktif olarak reklamlarını gerçekleştiriyorlar. Bu yazımızda belirli sosyal medya yönetim araçlarını ele alacağız. Birçok yönetim aracı (paneli) bulunurken en popüler olup insanlar tarafından en çok tercih edilenleri ele alacağız.

sosyal meya yönetimi

HootSuite :

HootSuite programıyla beraber sosyal medya hesaplarınızı eş zamanlı senkronize etmek mümkün. Bilinirlik açısından program’da alınan hataları’da bulup çözmek zor değil. Bu programı daha çok kurumsal firmalar, büyük marka çatısı altında sosyal medya uzmanları tarafından kullanılmayı tercih edilmektedir. Bireysel olarak kullanmak istediğinizde ücretsiz versiyonun’da en fazla 3 hesap yönetebilmektesiniz. HootSuite programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gramblr :

Gramblr son yılların en popüler sosyal medya ugulaması olan İnstagram için geliştirilmiş bir uygulamadır. İnstagram masaüstü uygulamalarına pek hoş bakmasada, İnstagramı bilgisayar formatında kullanılması için geliştiriciler sürekli uğraşıyordu. Gramblr asıl amacına gelirsek belirlediğiniz zaman çizelgesinde post atmak için kullanılan bu uygulama yine kurumsal firmalar veya büyük sosyal medya sayfa sahipleri kullanmayı tercih etmektedir.  Belirlediğiniz zaman çizelgesinde fotoğrafları veya atıcağınız postu önceden programa yükeleyerek seçtiğiniz tarihte otomatik bir şekilde instagram hesabınızda paylaşım yapmaktadır.

Gramblr uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Buffer :

Buffer HootSuite’ta benzer bir program olmasıyla beraber aralarında farklar bulunmasına ilişkin kullanım alanları değişmektedir. Yine büyük firmalar ve kurumsal firmalar tarafından kullanılmasını tercih etmektedirler. Facebook, Linkedln, Twitter gibi hesapları yönetmek içn kullanılmaya yarar.

TweetDeck :

TweerDeck Twitter kullanıcıları için hazırlanmış bir aracı programdır. Birden fazla twitter hesabı olan şirketler, kurumsal firmalar veya bireysel kullanıcılar için eş zamanlı hesap kontrolü sağlamaktadır. Birden farklı hesapları tek tarayıcı üzerinde açmak mümkün olmadığından dolayı bu tarz aracı programlara ihtiyaç duyulmuştur. TweetDeck programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Seesmic :

Mobil ve Web tabanlı sistemlere uygun tasarlanmış olan bu programı ziyaret sıklığı çok olan büyük sosyal medya ağlarını yönetmekle ilgili alanlarda mevcut olarak bulunmaktadır. Sesmic programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir