E Ticaret Desteği

E-Ticaret İçinSosyal Medyaya Reklam Verilir mi?

E-Ticaret’te var olan firmaların yapması gereken en büyük çalışma sosyal medyada reklamdır ve nitekim’de öyle oluyor. Çok büyük kurumsal firmaların normal AVM’ler de işletmeleri dururken artık neredeyse her biri e-ticarete’de geçti. Bunun en büyük nedeni insanların interneti daha çok kullanması, bunula beraber teknolojinin gittikçe gelişmesi ve güvenlik faktörlerinin en az soruna indirilmesiyle ilişkilidir. Bir e-ticaret sitesinden alışveriş yaparken baktığımız ilk şey güvenilir bir site olması mı ? veya acaba aldığım ürün doğru bir şekilde gelir mi ? gibi soruların yanıtını arıyoruz. Eğer ki güvenlik açısından bir sıkıntınız yoksa sosyal medyaya reklam vermek çok mantıklı. Çünkü güvensiz ve kötü yorum alan şirketlerin reklam çabalarına rağmen yararlı olmayabilir.

eticaret-reklam

 

E-Ticaret Yapıyorsanız Sosyal Medyaya Reklam Vermek Neden Mantıklı ?

Sosyal medyada reklam yapmak şirketinizi ve isminizi çok başarılı bir şekilde tanınmasına yarar. Çünkü sosyal medya reklam algoritması müşterilerin varsayılan tarayıcılarına bağlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Örnek verecek olursak siz bir ayakkabı mağazasınız, ve kullanıcı mobil tarayıcısında ayakkabı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Sosyal medya veya tarayıcıya girdiğinde reklam kısmında en çok ne aratılmışsa ona uygun şeyler çıkartmaya yarar. Bu durumda ayakkabı ile ilgili araştırma yapan bir kullanıcının sizin mağazanızın ismi ve ürünleri çıkma olasılığı artıyor.

Böylece sosyal medyada tanınma olasılığınız daha da artıyor. Maliyet açısından baktığımız’da reklam ücretlerinin yüksek olması sizi korkutabilir fakat emin olun’ki getirisi daha fazla olacaktır. Bu sadece sizin satış yapacağınız anlamına gelmez. Bununla beraber markanız ve şirket isminizde değerlenmiş olur. Müşterilere yüksek kalite sunduğunuz taktirde getirisi çok fazla olacaktır.

Bu işlemi nasıl gerçekleştirebiliriz diye sorduğunuzda sadece bu iş için çalışan firmalar mevcuttur. Google arama motoruna istediğiniz sosyal medya platformuyla beraber yazdığınızda mutlaka bilindik ve güvenilir hizmet sağlayıcıları çıkacaktır. Eğer’ki reklamınızı google’a vermek isterseniz bağlı olduğunuz e-ticaret firmasına talepte bulunabilirsiniz. Böylelik daha iyi yol kat etmiş ve daha iyi kazançlar elde etmiş olacaksınız.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir